Znany przedsiębiorca i doktor ekonomii z Torunia, Sławomir Mentzen, bardzo ostro skrytykował program PiS

Hits: 386

–„Miesięczny minimalny koszt dla pracodawcy wyniósłby prawie 5 tysięcy złotych. W przeliczeniu na godzinę pracy, to jest około 33 zł kosztu dla pracodawcy. Wzrosną koszty życia, konieczne będą duże podwyżki rent, emerytur, wynagrodzeń w budżetówce, spadnie konkurencyjność eksportu. Polska będzie jedynym krajem na świecie, gdzie płaca minimalna będzie wyższa od kwoty wolnej od podatku.

 

Gwałtowny wzrost wynagrodzeń dla najmniej zarabiających odbije się też na pracownikach zarabiających do tej pory powyżej minimalnej. Ich pracodawcy nie będą mieli pieniędzy na podwyżki dla nich. Dojdzie do spłaszczenia wynagrodzeń. Może się okazać, że nawet 40% pracujących otrzymuje wynagrodzenie minimalne. Co drugi pracownik zarabiał będzie nie więcej niż 20% powyżej płacy minimalnej. Ludzie niezależnie od zawodu i wykształcenia będą zarabiać podobnie.

 

 

Share

1 thought on “Znany przedsiębiorca i doktor ekonomii z Torunia, Sławomir Mentzen, bardzo ostro skrytykował program PiS

  1. Populizm Jaroslawa sięgnąl zenitu. Czy jest gotòw urzadzic nam kkmpletny ‘rozp…ol’ w gospodarce, żeby tylko wygrać te wybory, bo wyglada na to, ze TAK. Na temat jego planow splaszczenia zarobków, czyli tkzw. ” urawniłowki” wypowiadają sie krytycznie najbardziej uznane autorytety z dziedzi t gospodarki i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24