Zasłużony ksiądz molestował dzieci? Sprawę bada prokuratura.

Hits: 295

Prokuratura Okręgowa w Radomiu otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza Stanisława S. Miał on molestować dzieci między innymi w czasie swojej posługi kapłańskiej w Pionkach. Wcześniej był proboszczem między innymi w Suchedniowie skąd odszedł w dość kontrowersyjnych okolicznościach.

 

O tym, że toczy się postępowanie potwierdziła Beata Galas, rzecznik prasowy radomskiej Prokuratury Okręgowej.

Doniesienia wpłynęły mailem

– Pisemne zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu przez Kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej w dniu 9 lipca 2019 roku. Przedmiotowe doniesienie będzie rozpoznawane w Prokuraturze Rejonowej w Zwoleniu, albowiem ma dotyczyć zdarzeń jakie miały zaistnieć w Pionkach w drugiej połowie lat 80. – informuje Beata Galas i dodaje: –

Podstawą złożenia doniesienia była wiadomość mailowa przesłana do Kurii 6 lipca 2019 roku przez jedną osobę pokrzywdzoną. Jednocześnie w powyższej sprawie bezpośrednio do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu wpłynęło pod koniec czerwca 2019 roku pisemne doniesienie nadesłane z Komendy Głównej Związku Harcerstwa Polskiego. Do tego pisma załączone zostały anonimowe maile pochodzące od osób, które określiły się jako ofiary księdza Stanisława S. Oba doniesienia będą weryfikowane łącznie w toku czynności sprawdzających prowadzonych w Prokuraturze Rejonowej w Zwoleniu – mówi Beata Galas.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24