Wyspy mogą się żegnać z Brexitem. Mieszkańcy właśnie zadecydowali, że nie chcą wyjścia ze Wspólnoty

Anti-Brexit campaigners shout slogans outside the Houses of Parliament in the Westminster district of London, U.K., on Monday, Nov. 19, 2018. Ever since Prime Minister Theresa May announced her Brexit deal, she has sought to go over the heads of her critics and appeal directly to voters to back her plan. Photographer: Simon Dawson/Bloomberg via Getty Images

Hits: 869

–Lepsza Unia Europejska niż Brexit Theresy May – to już pewne.

Jak podaje Evening Standard, mieszkańcy Londynu są pewni, że nie chcą Brexitu, a na pewno nie takiego, jaki proponuje Theresa May. Aż 70% populacji brytyjskiej stolicy woli pozostać w Unii Europejskiej, niż opuścić ją na zasadach zaproponowanych przez premier. Ich zdaniem jej umowa jest nie do zaakceptowania.

Badania YouGov zlecone przez Queen Mary University of London wskazują na to, że połowa mieszkańców miasta wolałoby drugie referendum. To wskazuje na zmianę – w 2016 roku miasto podzielone było w stosunku 60-40, jeśli chodzi o pozostanie we Wspólnocie Europejskiej.

Z badań wynika także, że ankietowani wolą pozostać w Unii, niż wyjść z niej bez umowy. Trzykrotnie odrzucony „deal” Theresy May nie ma prawie żadnego wsparcia ze strony mieszkańców.

Tim Bale, zastępca dyrektora w uniwersyteckim Mile End Institute, powiedział, że o Londynie zwykło się myśleć, że jest to bastion zwolenników pozostania w Unii Europejskiej, ale teraz, po porażce rządu, widać że to uczucie jedynie się wzmocniło.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24