UK WYCHODZI Z UE BEZ POROZUMIENIA

Hits: 84

—Jak podają zarówno brytyjskie media, jak i polskie, ponad 10 tysięcy brytyjskich policjantów przygotowuje się na wypadek wystąpienia zamieszek i zakłóceń porządku publicznego związanaych z ewentualnym bezumownym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. O sprawie jako pierwszy poinformował dziennik The Times.

Rzecznik Narodowej Rady Szefów Policji (NPCC) Charlie Hall powiedział, że funkcjonariusze mieliby odłożyć na później mniej pilne obowiązki, a priorytetem byłaby ochrona portów i kluczowej infrastruktury. Próbując uspokoić opinię publiczną dodał, że policja na razie nie ma informacji wywiadowczych, które sugerowałyby wysokie ryzyko wystąpienia poważnych zamieszek.

W ramach specjalnych przygotowań do nich, 10 tysięcy policjantów przeszło dodatkowe szkolenia. Hall zastrzegł, że „wsparcie ze strony policji powinno być wykorzystane wyłącznie wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne”. W 15 rejonach kraju policji ograniczono przyznawanie urlopów, a w hrabstwach Kent i Hampshire, które obejmują porty w Dover i Portsmouth, poproszono o dodatkowe wsparcie innych służb.

Dziennik Times poinformował również, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni z 11 do 26 wzrosła liczba przestępstw powiązanych z Brexitem. We wtorek brytyjska policja transportowa poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie dwóch urządzeń, które zostały znalezione na torach kolejowych i miały stanowić zagrożenie dla ruchu pociągów. Podkreślono, że incydent miał związek z planowanym Brexitem

Wcześniej w piątek 44-letni mężczyzna owinięty we flagę Anglii, z krzyżem św. Jerzego, wszedł na dach dworca kolejowego St Pancras w Londynie, który obsługuje połączenia międzynarodowe Eurostar z kontynentalną Europą. Rezultatem były wielogodzinne zakłócenia w ruchu kolejowym.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24