TRUMP ZNOWU ATAKUJE! NAJPIERW DOSTAŁO SIĘ MEGHAN, A TERAZ BURMISTRZOWI LONDYNU

Hits: 223

–Jak donoszą brytyjskie media, w tym BBC, Donald Trump znowu poleciał po bandzie, nazywając burmistrza Londynu mianem nieudacznika, bądź też przegrywa (ang. “stone-cold loser”). Nastąpiło to dosłownie na moment przed tym, nim samolot prezydenta USA dotknął płyty lotniska.

“Sadiq Khan, który bez wątpienia jest fatalnym burmistrzem, zachował się w głupi i paskudny sposób wobec prezydenta Stanów Zjednoczonych” – napisał Trump. “Khan jest przegrywem, który powinien skupić się na przestępstwach w Londynie, a nie na mojej osobie. Ten człowiek przypomina mi skrajnie głupiego i niekompetentnego de Blasio, burmistrza Nowego Jorku” – dodał.

Administracja burmistrza Londynu zareagowała od razu, twierdząc, że “publikowanie takich komentarzy nie przystoi człowiekowi sprawującego funkcję prezydenta USA”. Administracji tej nie przeszkadzało jednak, gdy kilka dni wcześniej Sadiq Khan porównywał Donalda Trumpa do faszystów i nazywał go “skandalicznym przykładem rosnącego globalnego zagrożenia”.

Konflikt pomiędzy politykami sięga jeszcze 2017 roku, a konkretnie ataków w Londynie, kiedy to Trump zarzucił Khanowi skrajną nieudolność w walce z terroryzmem. Od tamtej pory politycy wzajemnie przerzucają się inwektywami, co dodatkowo nasiliło się po prowadzeniu przez Trumpa zakazu imigracji z niektórych krajów islamskich.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24