Toruńska posłanka przed wyborami uderza w kościół i ojca Rydzyka!

Hits: 4071

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zorganizowała konferencję prasową podczas której mówiła o finansach kościoła. Mocno uderzyła w tą instytucje. Dostało się też ojcu Tadeuszowi Rydzykowi.

Joanna Scheuring-Wielgus zaczęła od tego, że od dłuższego czasu w swojej poselskiej pracy zajmuje się kościołem i jego finansami. Powiedziała, że próbowała dotrzeć do tego ile pieniędzy z naszych podatków jest przeznaczanych na kościół i ile kościół wyciąga z naszych podatków.

Posłanka mówiła, że co roku ministerstwo edukacji przeznacza miliard pięćset milionów na pensje dla katechetów. Joanna Scheuring-Wielgus zaatakowała też ojca Tadeusza Rydzyka. Nazwała go “prezesem Rydzykiem”, dodając, że zajmuje się wyłącznie swoimi biznesami. Podała też konkretne kwoty, które trafiły do instytucji związanych z ojcem Rydzykiem, od czasu gdy rządzi PiS. I tak ministerstwo sprawiedliwości przeznaczyło blisko 4 miliony złotych na podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji dla sędziów. Z kolei ministerstwo zdrowia prawie pół miliona złotych przeznaczyło na emisję spotu “Zdrowo jest wiedzieć” w Telewizji Trwam.

Joanna Scheuring-Wielgus mówiła też o budynkach, obiektach i terenach należących do kościoła. Poruszyła też kwestię opodatkowania kościoła.

 

– Uważam, że kościół powinien być opodatkowany, księża powinni mieć kasę fiskalną, tak jak mają ją taksówkarze, czy kwiaciarki. Ile tak naprawdę zarabiają księża? Nikt tego nie liczy. Myślę, że i w samych kościele jest potrzeba wyjaśnienia tej kwestii. Inny dochód mają księża w mniejszych miejscowościach, inny w dużych miastach. Nikt do tej pory się tym nie zajął. Tworzy się taką aurę, że kościół jest instytucją bardzo ubogą – mówi Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Joanna Scheuring-Wielgus na zakończenie konferencji poinformowała, że jeśli Lewica wejdzie do Sejmu, to będzie się zajmować dalej tą kwestią i będzie dążyć do opodatkowania kościoła.

 

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24