Tomasz Sekielski o walce z pedofilią w Kościele: “Przez chwilę było głośno, dziś już nie dzieje się nic konkretnego”

Hits: 75

W Kutnowskim Domu Kultury miało miejsce spotkanie z Tomaszem Sekielskim, reżyserem filmu “Tylko nie mów nikomu”, który na YouTubie obejrzały już ponad 22 miliony widzów. Z dziennikarzem rozmawiała Ola Kołodziejek, nie zabrakło także pytań z sali.

Spotkanie, co można było założyć z góry, zdominowane zostało przez tematy związane z filmem “Tylko nie mów nikomu” i pedofilią w Kościele Katolickim.

Jeśli chodzi o rozliczenie problemu pedofilii wśród duchownych to mam wrażenie, że nie dzieje się nic konkretnego. Poza ważnymi deklaracjami i słowami, które padły, niewiele się dzieje. Nie chcę powiedzieć, że nic, bo być może jakieś działania, o których zaraz się dowiemy, mają miejsce, ale nic do mnie nie dociera. Wręcz przeciwnie, mam sygnały, że pomimo pewnego wstrząsu, jakim także dla ludzi Kościoła, był ten film, osoby, które się zgłaszają są znowu traktowane jak petenci, intruzi, winni, jak osoby, które chcą zaszkodzić Kościołowi. Nie wiem oczywiście, czy w każdym przypadku, ale chociaż kilka takich sygnałów dostałem – mówił Tomasz Sekielski.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24