Straż Graniczna zatrzymała Litwina z kontrabandą

Hits: 51

Nielegalne papierosy ukryte w podłodze auta ujawnili 21 sierpnia funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi ponad 68 tys. złotych.

Na terenie powiatu sejneńskiego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali do kontroli samochód marki Chrysler Town & Country na litewskich tablicach rejestracyjnych. Vanem podróżował 55-letni obywatel Litwy.

– W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, że w aucie mogą znajdować się nielegalne papierosy. Auto skierowano do szczegółowej kontroli. Jak się okazało, kierowca ukrył nielegalny towar w przerobionej podłodze samochodu.  W pojeździe w sumie ujawniono ponad 4,8 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 68 tys. zł – informuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowca usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nielegalny towar po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24