Sławomir Nitras bez immunitetu.

Hits: 1154

–Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras utracił immunitet. Wniosek poparło w czwartek 255 posłów, przeciw było 165. Nitras stanie przed sądem za “znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z uczestników legalnej pikiety antyaborcyjnej”. Pozew złożył Instytut Ordo Iuris.

Wydarzenie miało miejsce w listopadzie 2018 roku podczas manifestacji antyaborcyjnej organizowanej przez Fundację “PRO Prawo do Życia”. Jak wynika z wniosku złożonego przez Ordo Iuris, poseł miał znieważyć Dawida Wachowiaka, jednego z uczestników manifestacji, używając wobec niego określeń: “gnoje”, “gówniarz”, “dureń” oraz “banda psycholi”, a także “naruszył jego nietykalność cielesną poprzez szturchanie i popychanie oraz uderzanie go w rękę”. Wszystko działo się w momencie, gdy policja legitymowała kobietę, usiłującą zakłócić manifestację. Poseł Sławomir Nitras próbował przeszkodzić policjantom, wtedy miał też znieważyć mężczyznę.

Polityk odrzuca wszelkie oskarżenia.

To absurd. Próbują zbudować sobie jakąś legendę (…) nikogo nie popychałem, nie szturchałem, a z tymi mężczyznami w ogóle nie rozmawiałem

– powiedział dla “Gazety Wyborczej”.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24