Rodzina nie przyjęła księdza , w zamian na wycieraczce pozostawił wezwanie do zapłaty .

Hits: 15804

–Sytuacja ta miała miejsce  w Rzeszowie na osiedlu Dąbrowskiego. Rodzina , która nie przyjęli kolędy, otrzymała ostrą reprymendę. Powód pouczenia jest jednak inny niż większość z nas to sobie wyobraża. Księży zirytował nie tyle fakt nieprzyjęcia kolędy, co niewręczenia należnego datku!

Pod drzwiami pozostawił kartkę z następującą informacją:

Decyzją Rady Parafialnej, każda rodzina (bądź pracujący kawaler czy panna) zobowiązani są do comiesięcznego wspierania budowy parafialnego kościoła, składając na ten cel ofiarę na tacę, w podpisanej kopercie (imię, nazwisko i adres) lub na konto budowy kościoła. Nie ma wyznaczonej wysokości ofiary. Każdy w sumieniu przekazuje kwotę, na jaką go stać.

Wobec swojej parafii wszyscy mamy zobowiązania natury duchowej (budowa wspólnoty), a także materialnej (troska o materialny stan parafii). Uczestnictwo w innych kościołach na mszy świętej nie zwalnia wiernych z odpowiedzialności za swoją parafię i zaangażowania w dzieło budowy kościoła.

Ksiądz mocno się tłumaczył :

To jest informacja przeznaczona głównie do tych, którzy niedawno zawitali do parafii. Po to, by wiedzieli, gdzie jest nasza świątynia, gdzie się mieści kancelaria. Zwłaszcza, że nasza parafia jest specyficzna. A o przynależności do parafii decyduje nie meldunek, a faktyczne miejsce zamieszkania – powiedział Gazecie Wyborczej ks. Robert Mokrzycki – proboszcz parafii pw. ks. Popiełuszki.

Na pytanie w jakim celu należy podpisywać koperty opowiedział :

Aby rodziny dające datek umieścić  w pamiątkowej księdze darczyńców.

 

 

Osiedle Dąbrowskiego podlega parafii pod wezwaniem bł. ks. Popiełuszki. Parafia nie posiada jednak jeszcze kościoła, a jedynie drewnianą kapliczkę. Kościół od wielu miesięcy jest w budowie, a funduszy wciąż brakuje, bo nie wszyscy parafianie płacą tak, jak założył to sobie ksiądz proboszcz. Być może to właśnie stąd wziął się pomysł na “upominanie” niezdyscyplinowanych parafian. Tylko, czy tej sprawy nie dało się rozwiązać jakoś inaczej ?

 

 

Share

1 thought on “Rodzina nie przyjęła księdza , w zamian na wycieraczce pozostawił wezwanie do zapłaty .

  1. To ta rodzina nie ma chyba kota ani psa,przecież mieli by co wysłać temu nawiedzonemu klesze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24