Rodzeństwo chciało wypisać sie z kościoła , ksiądz wezwał policje

Hits: 6729

–Jak podaje Gazeta Wyborcza , pani Paulina wraz ze swoim bratem podjęli decyzje o wystąpieniu z kościoła

( apostazja )  .

  • Nie jesteśmy osobami wierzącymi , nie podoba nam sie instytucja Kościoła w Polsce . Dlatego podjęliśmy świadomą decyzje o odejściu  – Powiedziała pani Paulina

Całe zajście wydarzyło sie w poniedziałkoe popołudnie . Rodzestwo udało sie do parafii rzymskokatolickiej św. Michała Archanioła aby złożyć wniosk o wystąpienie z kościoła . Składanie takiego wniosku to powinna być tylko formalność ponieważ Episkopat wydał dekret który mocno upraszcza całą procedure .

Wystarczy do tego tylko oświadczenie woli spisane w obecności proboszcza w swoim miejscu zamieszkania oraz świadectwo chrztu jeśli było sie ochrzczonym w innej parafi.

Po spisaniu wniosku rodzeństwo przekazało dokumenty proboszczowi , który obejrzał je , stwierdził że go nie ma i wyszedł  .

Inny ksiądz przekazał im informacje , Ze została ustalona nowa data spotkania na wtorek po południu . Rodzeństwo stwierdziło , że nie będą czekać na podpisanie podpisu potwierdzającego przyjęcie wniosku . Wtedy została wezwana przez księdza policja . Stwierdził że rodzeństwo sie awanturuje jak i też miał za złe , że całe zajście było nagrywane .

Policjanci wysłuchali wersji obu stron , ale nie przyznali racji księdzu , który został pouczony że za kolejne bezpodstawme wezwanie policji zostanie ukarany mandatem

W asyście policji ksiądz podpisał wniosek i potwierdził jesgo przyjęcie .

 

Share

2 thoughts on “Rodzeństwo chciało wypisać sie z kościoła , ksiądz wezwał policje

  1. Hey! I just would like to give an enormous thumbs up for the great info you will have right here on this post. I can be coming again to your blog for extra soon.

  2. An attention-grabbing discussion is value comment. I think that you should write extra on this matter, it might not be a taboo subject but typically people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24