PROF.MARCIN MATCZAK – wypowiedź

Hits: 142

“Niezależność sądownictwa i prawo do sądu zostały właśnie wyrzucone przez okno budynku dawnego Trybunału Konstytucyjnego. Wstyd” powiedział prof.Marcin Matczak.
“Trybunał Konstytucyjny stał się politycznym narzędziem PiS do podminowania pozycji Polski w Unii Europejskiej”, a dzięki dzisiaj ogłoszonej decyzji “rząd będzie mógł atakować Trybunał Sprawiedliwości UE i Komisję”.

Podkreślam, że mgr Julia Przyłębska została wybrana na stanowisko prezesa Trybunału Konstytucyjnego z naruszeniem procedury prawnej, a jej wybór do TK był policzkiem dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Poza tym do TK zostali wybrani sędziowie – dublerzy, co narusza przepisy Konstytucji RP i tym samym dyskwalifikuje orzeczenia obecnego quasi TK.
Ustawa o KRS z 2017 oraz wybór nowej KRS są niezgodne z Konstytucją i przepisami TFUE z 2009.
Zatem quasi TK z mgr Julią Przyłębską oraz agentem Muszyńskim ( cytuję prof.Wojciecha Sadurskiego ) nie mają prawa wydawania orzeczeń o zgodności z Konstytucją.
Oczywiście w oparciu o przepisy Konstytucji, zgodne z nią ustawy i przepisy TFUE polskie orzecznictwo podlega kontroli Trybunału Sprawiedliwości UE i właśnie na tym polega fenomen Unii Europejskiej.
Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa….nawet PiS.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24