Podszywali się pod biskupa i kanclerza diecezji opolskiej , jednym z podejrzanych to ksiądz .

Hits: 193

–Opolska policja ustaliła tożsamość dwóch mężczyzn, którzy podszywając się pod biskupa i kanclerza diecezji opolskiej, wysyłali groźby jak i też obraźliwe wiadomości poprzez mail i sms do osób związanych z kościołem. Jednym z podejrzanych jest ksiądz Rafał C. – wcześniej suspendowany przez biskupa Andrzeja Czaję.

Groźby karalne połączono z mailami i SMS-ami, które od grudnia 2018 do sierpnia 2019 r. otrzymywały osoby związane z kościołem. Ich autorami miał być opolski biskup i kanclerz kurii.

“Według ustaleń śledztwa, sprawcami obydwu czynów, czyli kradzieży tożsamości księdza biskupa i kanclerza opolskiej kurii, jak i gróźb kierowanych pod adresem pracownika lub pracowników kurii, byli dwaj mężczyźni – 49-letni Rafał C. i 34-letni Rafał S. Obydwu przedstawiono już zarzuty podszywania się pod biskupa i kanclerza oraz o groźby karalne. Żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy” – powiedział Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

 

Kim jest ks. Rafał C.?

Ksiądz Rafał C. był proboszczem jednej z parafii należących do diecezji opolskiej. Kiedy do opolskiego biskupa dotarły informacje o możliwych nieprawidłowościach w prowadzeniu finansów parafii, Rafał C. otrzymał nakaz zamieszkania w Domu Diecezjalnym w Opolu. Ksiądz nie podporządkował się nakazowi, za co decyzją biskupa z czerwca 2019 r. został ukarany suspensą, czyli zakazem pełnienia jakichkolwiek czynności kapłańskich.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24