Pedofilia w kościele – ” To dzieci są winne”

Hits: 501

Ksiądz skazany za napaść seksualną jest proboszczem na Warmii, a trzej kolejni warmińscy arcybiskupi ukrywali przed Watykanem, że ks. Roman Kramek został skazany w USA za napaść seksualną na 17-latkę. Policji zeznał, że „odbył stosunek jako metodę terapeutyczną, by pomóc dziewczynie zapomnieć” o wcześniejszym gwałcie. Po deportacji do Polski pracował z młodzieżą, a od 2009 r. ma parafię

 

Zdaniem

polityczki Joanny Kluzik-Rostkowskiej „Mówienie o pedofilii w Kościele katolickim nie jest działaniem przeciwko Kościołowi, tylko w obronie dzieci!!! Zaś sprowadzanie dramatu do „ataku na Kościół” czyni ofiary mniej ważnymi niż wizerunek Kościoła.” (źródło: Aleksandra Pawlicka, Arcywpadka, „Newsweek”, 42/2013, s. 16.)

Jak tymczasem do sprawy pedofilii odnosi się polski Kościół katolicki? – Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga. – powiedział abp Józef Michalik.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24