Parafia z Czernikowa pod Toruniem – proboszcz podał cennik kolędy .

Hits: 8336

–Oto ogłoszenie siędza kanonika Piotra Siołkowskiego , proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie koło Torunia

Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie świece, wodę święconą i kropidło, Pismo święte; gdzie są dzieci i młodzież szkolna w rodzinie – ich zeszyty do religii, ćwiczenia, ZIARNA W ZESZYTACH, dzieci III klas SP i VIII klas SP – książeczki do I Komunii św. i do Bierzmowania. Jeśli w jakiejś rodzinie dziecko uczące się w szkole podstawowej, liceum, szkołach zawodowych nie będzie miało zeszytu do religii lub zaświadczenia od katechety uczącego tego ucznia religii – to oznacza, że uczeń ten nie uczęszcza na lekcje religii.

Ofiary złożone na kolędzie przeznaczone na opłacenie corocznych naszych powinności parafialnych: Ubezpieczenie kościoła i obiektów parafialnych; Seminarium Duchowne, Kuria Diecezjalna i Dom Księży Emerytów.

Pozostałe ofiary kolędowe zostaną przeznaczone w 2020 roku na jeden cel – wymianę dachu na salach parafialnych. Gdyby każda rodzina wierząca naszej Parafii złożyła na kolędzie przynajmniej 50 zł – to wystarczy i na opłaty parafialne, i na dach na salkach. Proszę o dar od każdej rodziny.

Jeśli są jeszcze inne cenniki w Waszych parafiach prosze podac w komentarzu – cenniki i miejscowości zostaną opublikowane .

A wy co sądzicie o takim ogłoszeniu parafii w Czernikowie?

 

Share

3 thoughts on “Parafia z Czernikowa pod Toruniem – proboszcz podał cennik kolędy .

  1. Takie jego zbójeckie prawo. Nie doczeka się ode mnie nawet grosza! . Od 28 lat noga moja nie przestąpiła progów żadnej tzw. Świątyni z wyjątkiem tych odwiedzanych turystycznie. Jeśli zaś ludzie utożsamiają się z organizacją skrzętnie ukrywającą całe hordy pedofilskich zbrodniarz w swoich szeregach, to niech nadal finansują tę mafię.

  2. Modlić można się wszędzie,pieniądze też wydajemy wszędzie,ale pasożytom których grają aktorów chrześcijan (księża)stanowcze nie!!! Pedofil to jego miejsce w więzieniu i ciężko pracować na swój byt i odszkodowanie dla ofiar pedofilii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24