No i Banaś miał jeszcze jeden domek od emeryta .

Hits: 659

–Najnowszy żarto Marianie Banasiu ktory krąży ostatnio po Krakowie :

Lepiej sprawdzić, do kogo należy Wawel ?

 

dom zostal ujawniony przez TVN, a Fakt dotarł do nowych właścicieli i szczegółów kupna zod Banasia.

Marian Banaś powiedział, że dostał ten dom od emeryta, żołnierza AK, razem z 400-metrową kamienicą, w której potem były tam pokoje na godziny . Za te hojne dary miał zapewnić swojemu dobroczyńcy dożywotnią opiekę i pogrzeb. Emeryt zmarł w 2007 roku. Miesiąc po jego śmierci dom w gminie Brzesko został sprzedany przez Banasia .

Cena była bardzo niskajak z taką lokalizacje . 65 tys. zł za 55 metrów kwadratowych plus poddasze.

Dom wymagał jednak  remontu – jak twierdzi pani Dorota, która kupiła budynek od Banasia. To kolejna nieruchomość szefa NIK. Oprócz kamienicy z pokojami na godziny i domu w Brzesku był właścicielem połowy jeszcze innej kamienicy w Krakowie i atrakcyjnej działki. Obecnie ma razem z żoną dwa mieszkania i dwa domy. Majątek Banasia szacowany jest na 6–7 mln zł. Dokładnych rachunków nie ma, bo Banaś dość niechlujnie wypełniał oświadczenia majątkowe.

Mimo że wątpliwości odnośnie do jego majątku się mnożą, Banaś nie chce podać  się do dymisji. Politycy PiS, którzy do tej pory stali za nim murem, po zakończeniu kontroli CBA zaczęli powoli sie odracac i twierdzić , że  Banaś nie należy do PiS i pracuje tylko na własny wizerunek.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24