Nieletnia i szef CBA

Hits: 383

     Prokuratura została powiadomiona o możliwości popełnienia poważnego przestępstwa przez szefa CBA. W tle sekstaśmy marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i skomplikowana ope-racja mająca na celu wyciszenie skandalu.

26 marca na ręce Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry wpłynęło zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Za pośrednictwem kancelarii prawnej zawiadamiający, były oficer CBA Wojciech J., informuje o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę oraz dyrektora Biura Kadr i Szkolenia CBA Jarosława Wrzoskowicza.

Celem przestępczych działań kierownictwa CBA miało być zdaniem zawiadamiającego zatuszowanie informacji kompromitujących marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Z doniesienia wynika, iż J. wszedł w posiadanie nagrania wideo, na którym marszałek Kuchciński obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego.

Fragment zawiadomienia: „…w jednym z trzech podkarpackich domów publicznych (Dubiecko, Krasiczyn, Rzeszów) (…) została zarejestrowana wizyta jednego z najwyższych polityków PiS. Polityk ten miał dopuszczać się czynności seksualnych z nieletnią (prawdopodobnie poniżej 15. roku życia) prostytutką narodowości ukraińskiej o imieniu Rusłana, co wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 200 § 1 kk. Nagranie to (z domu publicznego) zostało przez OZI przekazane Wojciechowi J. na płycie CD. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych Wojciech J. uzyskał dodatkowo informację, iż nagrań tego typu jest dużo więcej, a zarejestrowani na nich są przede wszystkim politycy PiS oraz powiązani z nimi biznesmeni z Podkarpacia”.

Skrót OZI oznacza w nomenklaturze służb specjalnych osobowe źródło informacji, czyli zarejestrowaną osobę, która przekazuje agentowi informacje.

Do zawiadomienia dołączone są liczne dokumenty i dowody w postaci nagrań, m.in. trwające godzinę i 33 minuty nagranie przesłuchania/rozmowy J. z funkcjonariuszami Departamentu Operacyjno-Śledczego (DOŚ) CBA z 23 maja 2018 r. Fragment zawiadomienia: „W trakcie przesłuchania Wojciech J. ujawnia, że jego OZI nie jest politykiem, ale jest umocowane w strukturach Podkarpacia. Zdradza także, iż politykiem, który został uwieczniony na jednym z nagrań z agencji towarzyskich jest Marszałek Sejmu Marek Kuchciński”.

O „aferze podkarpackiej” pierwszy raz 12 marca tego roku poinformowały Radio Zet i „Fakt”, a za nimi liczne portale i gazety. Pojawiła się informacja o znanym polityku PiS korzystającym z usług nastoletniej prostytutki. Nie padło nazwisko. Z dokumentów opublikowanych przez Radio Zet mylnie wywnioskowano, że sprawa dotyczy posła Andrzeja Matusiewicza z PiS. Ale z zawiadomienia złożonego 26 marca przez agenta CBA wynika, iż nagranym politykiem PiS jest marszałek Kuchciński.

Matusiewicz pojawia się w zupełnie innej roli. Cytujemy fragment doniesienia dotyczący raportu z 14 maja 2018 r. skierowanego do szefa CBA Bejdy: „W raporcie tym Wojciech J. powiadomił Ernesta Bejdę, iż od miesiąca marca 2018 roku asystent posła Andrzeja Matusiewicza kontaktował się kilkukrotnie z jego przyjacielem Pawłem D. Matusiewicz, według treści raportu, miał zaproponować Wojciechowi J. etat komendanta Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej lub inne stanowisko kierownicze w MSWiA w zamian za przekazanie mu nagrania wideo z politykiem PiS, na którym polityk ten dokonuje obcowania płciowego z nieletnią w agencji towarzyskiej”.

Zatem poseł Matusiewicz nie jest osobą, która znajduje się na nagraniu, którego dokonano w agencji towarzyskiej.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24