Mieszkaniec Brzegu aresztowany za gwałt na małoletniej osobie.

Hits: 83

W środę (25. września), policjanci ze Zduńskiej Woli opublikowali zdjęcia z monitoringu oraz portret pamięciowy mężczyzny, który miał dopuścić się gwałtu na małoletniej poniżej 15. roku życia. Już po kilku godzinach okazało się, że trop prowadzi do Brzegu, bo sprawcę rozpoznali internauci. Dzień później 50-letni mężczyzna sam zgłosił się na brzeską komendę

 

Do przestępstwa na tle seksualnym doszło 19. września. Sprawca poruszał się rowem po Zduńskiej Woli. To właśnie tam napotkał swoją ofiarę i zmusił ją do tzw. innych czynności seksualnych. Śledczy podejrzewają, że pokrzywdzonych osób może być więcej.

– Za pośrednictwem mediów został przedstawiony sposób działania sprawcy. Sprawdzamy wszystkie nadchodzące sygnały, aby ustalić, czy zostało skrzywdzone tylko jedno dziecko, czy mamy do czynienia z szerszym kręgiem osób pokrzywdzonych – informuje sieradzka prokuratura.

– „To człowiek o charakterystycznym wyglądzie. Poruszał się rowerem, sprawiał wrażenie podróżnika. Inicjował rozmowę z dzieckiem, informując, że popełniło ono wykroczenie, za które grozi surowa kara. Potem mężczyzna mówił zaczepionemu dziecku, że kary można uniknąć. Ale tylko wtedy, jeżeli pójdzie ono z nieznajomym w miejsce ustronne. Jeżeli ktoś rozpoznaje taki modus operandi, powinien jak najszybciej skontaktować się z prokuraturą” – apelowała na antenie TVN24 Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

 

Dodajmy, że pokrzywdzeni mogą kontaktować się również z najbliższą jednostką policji lub bezpośrednio z funkcjonariuszem zajmującym się tą sprawą – tel. kom. 601 356 422 lub z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – 43 8244311, 43 8244303

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24