Kuczyński obawia się, że wybory mogą zostać sfałszowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości

Hits: 73

–Minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego wyraził swoją opinię, dołączając się do dyskusji zapoczątkowanej przez byłego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

– Kampania ma swoje prawa. Swoją dynamikę. Rozmaite niuanse. Ale dziś podczas wizyty w Strzelinie info o aktywności reklamowej PiS trudno przemilczeć. Większość banerów, reklam, plakatów bez wymaganych zgód. Nielegalność akcji promocyjnej powala. Pominę koszty i inercję władz – napisał kandydat na senatora i były szef resortu kultury na Twitterze.

Waldemar Kuczyński: Tu już powinna być misja obserwacyjna OBWE, bo te wybory już w kampanii są dalekie od wolnych wyborów. Moim zdaniem opozycja powinna wezwać misję obserwacyjną OBWE. Już! Bo już kampania wyborcza jest nierównoprawna! Dlaczego opozycjo tego nie robisz?.

Michał Marcinkowski (przedsiębiorca): Pisałem już o tym cały miesiąc temu. W obliczu obecnych działań PiSu nie mam wątpliwości, iż nadchodzące wybory nie będą przeprowadzone uczciwie. Ekipa PiSu nie cofnie się przed niczym, aby dalej trwać przy władzy.

***

Przedstawiciele OBWE pojawią się w czasie nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce. Po raz pierwszy zbada wpływ mediów na proces wyborczy: czy kandydaci traktowani są równorzędnie i bezstronnie oraz przyjedzie dziesięciu obserwatorów, którzy będą się przyglądać przebiegowi wyborów w terenie: liczeniu głosów i przeliczaniu ich na mandaty. Nie będą przebywali w punktach wyborczych – informuje Gazeta Wyborcza.

Reakcje internautów:

Bardzo dobra wiadomość. Pamiętajcie jednak, że OBWE nie wszędzie dotrze, dlatego tak ważne, byście byli w komisjach wyborczych oraz zgłaszali się jako obserwatorzy społeczni do Obserwatorium Wyborczego. Szczególnie potrzebujemy ludzi na wsiach i w ośrodkach typu DPS, szpitalach”.

OBWE wyśle misję obserwacyjną na wybory parlamentarne w Polsce. Chodzi o mowę nienawiści w debacie publicznej, stronniczość mediów publicznych i obawy wykorzystywania środków administracyjnych w kampanii wyborczej. 30 lat rozwoju demokracji. W 4 lata PiS zrobił z nas Rosję, Białoruś”.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24