Księża gwałcili niesłyszące dzieci. Ich czyny ukrywały zakonnice. Zapadły surowe wyroki

Hits: 994

–Kapłani Nicolas Corradi i Horacio Corbacho usłyszeli wyroki. Sąd skazał ich odpowiednio na 42 i 45 lat więzienia. Dopuścili się oni wykorzystywania seksualnego dzieci z zaburzeniami słuchu. Dramat rozgrywał się Instytucie Antonio Provolo w Argentynie.

Wyrok w sprawie 83-letniego księdza Nicoli Corradiego oraz 59-letniego Horacio Corbacho wydał sąd karny w Mendozie (Argentyna). Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, a w toku postępowania ustalono, że dopuścili się oni przestępstw na tle seksualnym. Ich ofiarami padło 10. dzieci ze szkoły katolickiej. Uczniowie byli w wieku od 4. do 17. lat. Uczyły się w  Instytucie Antonio Provolo dla dzieci niedosłyszących i głuchych. Śledczy podkreślili, że z powodów zdrowotnych dzieci nie były w stanie krzyczeć i wzywać pomocy.

Prokuratorzy poinformowali, że księża gwałcili dzieci w szkolnych łazienkach, w piwnicy, w akademikach a także w ogrodzie. Jedna ze skrzywdzonych dziewczynek powiedziała, że nazywali to „grą”. – Mówili: „Chodź, idziemy zagrać” i zabierali nas do łazienki – zeznała.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24