Ksiądz z Koniecpola dwukrotnie uprawiał sex z czternastolatką , za kratki nie trafi

Hits: 1284

–Sąd Rejonowy w Myszkowie odrzucił wniosek od prokuratury o tymczasowe aresztowanie księdza z Koniecpola, który według ustaleń dwukrotnie współżył z 14-letnią dziewczynką. Zawiadomienie o możliwości przestępstwa zostało złożone przez Diecezje Kielecką.

 

Ksiądz z Koniecpola bardzo długo pozostawał bez zarzutów. Śledztwo prokuratorskie wykazało, że mężczyzna współżył z 14-latką dwukrotnie. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wysłała do Sądu Rejonowego w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko duchownemu. Jednocześnie, jak podaje serwis Lubliniec Nasze Miasto, został złożony wniosek o tymczasowy areszt dla księdza. Sąd jednak postanowił , że zostanie zastosowany wobec niego tylko dozór policyjny i zakaz opuszczania miejscowości, w której zamieszkuje.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 220 par. 1 KK: “Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Sprawa księdza dalej jest w toku .

 

 

Share

2 thoughts on “Ksiądz z Koniecpola dwukrotnie uprawiał sex z czternastolatką , za kratki nie trafi

  1. Normalne,ten ,,sędzia” chyba należy do tego samego ,,klubu pedofilów” co ten klecha,więc normalne,że odrzucił wniosek prokuratury o areszt kumpla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24