Ks. Lemański o wypowiedziach i obietnicah Jarosława Kaczynskiego.

Hits: 195

–” Prezes Kaczyński bluźni i łże, nie wierzcie mu”

 

Duchowny Wojciech Lemański zareagował na słowa wypowiedziane przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w czasie konwencji PiS we Włocławku.

Kaczyński we Włocławku

Przez 4 lata zrobiliśmy bardzo wiele. Najbardziej eksponowane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej, takie, jakie wspieranie polskich rodzin. O nikim nie zapominaliśmy spośród tych, którzy potrzebują pomocy. Myśleliśmy o przyszłości, mieliśmy na uwadze kwestię demograficzną. Podjęliśmy reformę państwa, administracji skarbowej. Kraj musi być sprawnie rządzony. Podjęliśmy niełatwą reformę sądownictwa. Wszystko, co robiliśmy było w interesie społeczeństwa i sprawiedliwości.

Stoimy dziś przed wyzwaniem, które musimy podjąć. Chcemy, by Polacy żyli tak, jak na zachodzie. Warunkiem rozwoju jest reforma oświaty i szkolnictwa wyższego, którą przeprowadzamy. Młodzież to nasza wielka podpora. Chodzi o to, by Polska szła do przodu podnosząc poziom życia w sposób sprawiedliwy.

Postęp gospodarczy, którego potrzebujemy, musi się opierać na nowych technologiach i nowych metodach organizacji pracy. Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć. Będziemy odzyskiwać to, co przez fatalną politykę tzw. elit utraciliśmy – narodową godność.

 

Przecież myśmy przedtem, czyli do 2015 roku, w gruncie rzeczy pluralizmu w mediach nie mieli. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której w gruncie rzeczy, można powiedzieć, że jeżeli chodzi o te najsilniejsze media, to one wszystkie mówiły tym samym głosem. A to z demokracją nie ma po prostu nic wspólnego.

To była sytuacja chora, głęboko chora. Naprawdę Bóg nam pomógł, że w tej sytuacji zdołaliśmy wygrać wybory i przejąć władzę – przekonywał prezes PiS.

 

 

To jest tak nieprzyzwoite, że aż brak słów – komentuje słowa Kaczyńskiego Krzysztof Luf (rzecznik rządu Jerzego Buzka).

Marek Tatała (wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju): Może niech prezes Boga w to nie miesza? Byli już tacy co twierdzili, że Bóg jest z nimi (Gott mit uns) i wyrządzili sporo zła.

***

Komentarz ks. Lemańskiego

No to teraz Jarosław Polskę zbaw pozwolił sobie na nazbyt wiele. Gdyby powiedział, że polski episkopat pomógł mu wygrać wybory, to uznałbym to za ujawnienie tajemnicy poliszynela.. Gdyby podziękował biskupowi Włocławka za pomoc i wsparcie jego formacji partyjnej, to uznałbym to za spłatę długów. Gdyby powiedział, że polski Kościół stanął po stronie PiS, to bym powiedział – z pewnością niecały. Ale skoro mówi, że Bóg pomaga formacji, która zamyka polskie granice przed dziećmi z Aleppo i uchodźcami z dworca w Brześciu. Że Bóg stanął po stronie formacji zatruwającej środowisko sprowadzanymi ze świata śmieciami i karczującej puszcze i lasy polskie. Że Bóg jest po stronie dojących bezwstydnie państwową kasę i to wtedy, gdy brakuje na leki, gdy rośnie rzesza najuboższych i gdy nie ma na podwyżki dla nauczycieli, lekarzy i pielęgniarek. To mówię – prezes bluźni. On łże – nie wierzcie mu. Bóg jest po stronie tych, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Po stronie tych, którzy płaczą, którzy domu nie mają, którzy głodują i są opluwani, i obrzucani kostką brukową, i.wyzywani. Może niektórzy duchowni zapisali się do PiS, ale Boga w to nie mieszajcie. Przyszedł moment, by głośno powiedzieć – Non possumus”.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24