KONIEC Z PRZESUWANIEM TERMINU BREXITU!

Hits: 132

–Jak podaje Independent, cała Wielka Brytania żyje rezygnacją premier Theresy May ze stanowiska. Ustąpić ma do 7 czerwca. Tymczasem wyścig o jej fotel już się rozpoczął. Potencjalni kandydaci wymieniani jako faworyci w wyścigu nie próżnują.

Tak oto Boris Jonhson, typowany na faworyta tego wyścigu ogłosił w piątek: „Sposobem na wynegocjowanie z Brukselą dobrego porozumienia w sprawie Brexitu jest gotowość Wielkiej Brytanii do wyjścia z UE bez umowy. Opuścimy Unię Europejską 31 października, z umową lub bez umowy”.

„Sposobem na dobrą umowę jest przygotowanie się na brak porozumienia” zauważył Johnson, jeden z największych zwolenników Brexitu. Były minister spraw zagranicznych zapowiedział również, że będzie ubiegał się o przywództwo w Partii Konserwatywnej.

Johnson podkreślił, że wola społeczeństwa, wyrażona w referendum z 2016 roku została utracona i pomieszana w procesie parlamentarnym. „Czy wola ludzi może ostatecznie zwyciężyć? Może i musi” stwierdził, dodając, że inne rozwiązanie spotka się ze złą reakcją.

Przypomnijmy, że według pierwotnego harmonogramu Wielka Brytania, po notyfikowaniu 29 marca 2017 roku woli wyjścia ze Wspólnoty na podstawie art. 50, miała ją opuścić 29 marca 2019 roku. Wobec trzykrotnego odrzucenia przez Izbę Gmin wy negocjowanej przez panią May umowy, a także odrzucenia możliwości wyjścia z UE bez żadnego porozumienia, Bruksela zgodziła się na opóźnienie Breixtu najpierw do 12 kwietnia / 22 maja, a potem do 31 października 2019 roku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24