KOLEJNY KRAJ IDZIE W ŚLADY WIELKIEJ BRYTANII – SZOK!

Hits: 103

Jak informuje Daily Express, ekonomista Etienne Chouard podczas swojej konferencji zażądał od francuskiego rządu wszczęcia postępowania na mocy art. 50 w sprawie wyjścia Francji z Unii Europejskiej, ale bez powtarzania błędów Wielkiej Brytanii. Jego słowa wywołały zachwyt Francuzów, wielu biło mu nawet owacje na stojąco.

Ekonomista nawołuje do Frexitu – czyli wycofania się Francji z Unii Europejskiej. Chouard tylko ledwo wyraził swoje zdanie, a Francuzi dosłownie oszaleli z radości. Kiedy aplauz ucichł, ekonomista mógł kontynuować. Zaznaczył on: „Musimy wyjść z Unii Europejskiej, ale musimy wiedzieć, jak to zrobić. Po stronie prawnej musimy przestrzegać warunków art. 50 tak, jak Wielka Brytania”.

„Nie wolno nam jednak robić tego tak, jak Wielka Brytania, ponieważ Wielka Brytania oddała ster i powierzyła cały proces w ręce pani May, która była wroga Brexitowi. Mając kogoś, kto jest wrogiem Brexitu, a jednocześnie jest odpowiedzialny za jego organizację, to jasne, skąd wziął się bałagan, jaki ma obecnie miejsce w Wielkiej Brytanii” kontynuował Chouard.

We Francji już od dłuższego czasu, w siłę rosną eurosceptycy. Dlatego też zareagował na to Emmanuel Macron, który przypomniał, że „Brexit rozerwał brytyjskie społeczeństwo na części”. „Brytyjczycy głosowali za Brexitem. Byli ludzie, którzy robili to w dobrej wierze, ale byli też źli, którzy uważali, że źródłem ich wszystkich problemów była Unia Europejska. To bzdury” zaznaczył francuski prezydent.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24