Kaczynski – – ” Anuluj, Anuluj”

Hits: 204

–„Kaczyński wywiera nacisk na Marszałek Witek, aby anulowała przeprowadzone głosowanie nad wyborem posłów – członków KRS. W pewnym momencie kieruje polecenie: Anuluj!”

 

Przepisy nie przewidują bowiem czegoś takiego jak anulowanie głosowania. Marszałek Witek była zobowiązana do ogłoszenia wyników, a jedyną możliwością, którą posiadała, była tak zwana reasumpcja głosowania, czyli ponowne głosowanie. Nic dziwnego, że coraz częściej partia PiS jest określana jako „bezprawie i niesprawiedliwość”.

 

Mecenas Roman Giertych  :

Zgodnie z art. 189 Regulaminu Sejmu reasumpcji można poddać głosowanie, którego wynik budzi „uzasadnione wątpliwości”. Sam fakt, że ktoś się pomylił w głosowaniu nie stwarza uzasadnionych wątpliwości co do wyniku, tylko uzasadnione wątpliwości co do kompetencji posła.

 

 

Jeżeli Marszałek Sejmu zarządza reasumpcję głosowania bez wniosku grupy posłów złożonego na piśmie to dopuszcza się przestępstwa z art. 231 kk, gdyż przekracza swoje uprawnienia. Nadto głosowanie ponowne jest nieważne, a dokonany wybór nie ma mocy prawnej.

 

 

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24