Jak powiedział poseł niezależny Robert Majka, ostatnie posiedzenia Sejmu były nielegalne, gdyż „nie zostali zaprzysiężeni prawidłowo, zgodnie z prawem pani poseł elekt Edyta Kubik jak też poseł elekt Krzysztof Kawęcki”.

Hits: 194

–Jak powiedział poseł niezależny Robert Majka, ostatnie posiedzenia Sejmu były nielegalne, gdyż „nie zostali zaprzysiężeni prawidłowo, zgodnie z prawem pani poseł elekt Edyta Kubik jak też poseł elekt Krzysztof Kawęcki”.

 Złożyłem w tej sprawie pismo do pani marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, by się określiła, czy zostało złamane prawo odnośnie art. 96 ust. 1 Konstytucji. Złożyłem też pismo do Trybunału Konstytucyjnego do p. Julii Przyłębskiej, by również w tej sprawie się wypowiedziała – wyjaśnił poseł Majka.

– Gdyby tak było, że mamy nie 460 posłów, ale 458, wszystkie akty prawne, które zostały podjęte w dniu 16 października 2019 roku, są nieważne z mocy prawa. Gdyby prezydent RP pan dr prawa Andrzej Duda podpisałby taką ustawę, moim zdaniem grozi za to Trybunał Stanu, gdyż jest to ewidentne złamanie ustawy zasadniczej – alarmuje Majka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24