Jacek Sasin o Banasiu – Taki człowiek jak Marian Banaś jest potrzebny w Polsce

Hits: 345

– Mam nadzieję, że Marianowi Banasiowi uda się wyjaśnić wszystkie wątpliwości, chciałbym, żeby tak było. Mam w pamięci wielkie dokonania jego w czasie ostatnich czterech lat – powiedział w Radiu Zet wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Marian Banaś szef NIK  odniósł się do zastrzeżeń CBA w formie pisemnej, w środę zostało skierowane pismo – powiedział “Rz” Zbigniew Matwiej, szef wydziału prasowego NIK.

Pytany w Radiu Zet, czy złożenie przez Banasia wyjaśnień kończy sprawę, wicepremier Jacek Sasin odparł, że nie wie. – To będzie zależało od tego, co jest w tych wyjaśnieniach, jakie argumenty padają. Ja nie znam ani tych zarzutów, które zostały sformułowane, ani tym bardziej wyjaśnień, które zostały złożone. To CBA musi to ocenić i zobaczymy, jaki będzie efekt .

Wicepremier wyraził nadzieję, że Marianowi Banasiowi “uda się wyjaśnić wszystkie wątpliwości”. – Chciałbym, żeby tak było. Bo mam w pamięci wielkie dokonania jego w czasie ostatnich czterech lat – uszczelnienie systemu podatkowego – zaznaczył Sasin. Jego zdaniem, w ogromnej mierze jest zasługą Banasia, jego determinacji i odwagi, że “miliardy, które płynęły do mafii VAT-owskich trafiły do budżetu i trafiają dzisiaj do kieszeni polskich rodzin”. – Chciałbym, żeby się oczyścił, bo myślę, że jest człowiekiem potrzebnym Polsce – podkreślił Sasin.

Pytany, czy CBA powinno upublicznić kontrolę, Sasin zastrzegł, iż nie wie, czy istnieje taka procedura. Zadeklarował, że ma zaufanie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i służb polskiego państwa. – Wiem, że ta sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona i jeśli byłyby jakiekolwiek wątpliwości, to nie będzie tutaj absolutnie żadnego zamiatania pod dywan – oświadczył.

Wicepremier dodał, że jeżeli wątpliwości w sprawie Banasia nie zostaną wyjaśnione, to PiS na pewno nie przejdzie nad tym do porządku dziennego. – Dla nas ważne są zasady i ważna jest wiarygodność – zadeklarował.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24