Holandia – W przyszłym tygodniu 40 stopni

Hits: 36

–40 stopni Celsjusza to temperatura nie do pomyślenia w Holandii, a przynajmniej tak było jakiś czas temu. W przyszłym tygodniu, takie temperatury są realne.

W Holandii zaczyna panować klimat podobny do tego we Francji, gdzie częściej obserwuje się temperatury zbliżone do 40 kreski. Czy w Holandii może być tak gorąco?

“Wydaje się to trochę przedwczesne, ale jesteśmy w przededniu bardzo prawdopodobnego, gorącego okresu. W środę, czwartek i może piątek, Holandia może mieć do czynienia z ekstremalnymi temperaturami.”

Oficjalnie, Holandia nigdy nie mierzyła się z takim gorącem. Obecny rekord wynosi 38,6 stopnia i zmierzono go w 1944 roku.

Krajowy rekord ciepła (mierzony w De Bilt), wynosi 35,7 stopnia i może zostać pobity. Rekord został ustanowiony w 2006 roku, a rok temu wyrównany pod koniec lipca.

Synoptycy z Weeronline są pewni, że w niektórych miejscach temperatura na pewno sięgnie 40 stopni. Jeśli na podwórku nie mamy trawy, a kafelki, słońce na pewno ogrzeje je do takiej temperatury. Termometr umieszczony na ścianie, również wskaże powyżej 40 stopni.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24