Gdańsk: policjant kierował po amfetaminie. Złapali też „jego” dilera

Hits: 256

–Przebadany w Gdańsku testerem pod kątem obecności narkotyków w organizmie kierowca okazał się policjantem na urlopie i rzeczywiście był pod wpływem amfetaminy. Ujawniono przy nim tę substancję, a później udało się znaleźć mieszkańca Elbląga, który miał dać funkcjonariuszowi nielegalne środki

Początkiem śledztwa okazała się kontrola drogowa przeprowadzona 13 czerwca 2019 roku w Gdańsku. Zatrzymany i przebadany specjalnym testerem kierowca okazał się policjantem przebywającym na urlopie. Po testerze obecność narkotyku – amfetaminy potwierdziło również badanie próbek jego krwi i moczu.

– W jego pojeździe ujawniono amfetaminę w ilości odpowiadającej 14 porcjom handlowym. Ustalono, że amfetaminę nabył od mieszkańca Elbląga. Osoba ta została zatrzymana. W miejscu zamieszkania mężczyzny ujawniono amfetaminę w ilości odpowiadającej 386 porcjom handlowym oraz marihuanę w ilości odpowiadającej 24 porcjom handlowym – relacjonuje prokurator Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy tłumaczą, że już nazajutrz, 14 czerwca, policjant usłyszał 2 zarzuty: zagrożonego karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej oraz nielegalnego posiadania tej substancji za co grozi do 3 lat więzienia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24