FALA AFRYKAŃSKICH UPAŁÓW W UK!

Hits: 33

–Jak podają brytyjskie media, nad Wyspy nadciągają afrykańskie upały. Wielka Brytania skąpana w słońcu to nie tylko marzenia na lato, ale faktyczna, najnowsza prognoza pogody. Na początku przyszłego tygodnia mieszkańcy zobaczą na słupkach nawet 32 stopnie.

To, co w czerwcu przyniosło na Wyspy najgorętszy dzień w roku, powróci. Po deszczowym weekendzie gorące powietrze pojawi się w Wielkiej Brytanii już w poniedziałek. Najpierw upałami będzie cieszyć się południe kraju. Od wtorku temperatury zaczną rosnąć.

We wtorek na termometrach zobaczymy 25 stopni, w środę – już 32, a w piątek 29 stopni. Na koniec przyszłego tygodnia ta piękna pogoda zacznie przenosić się na północ. Nicola Maxey z Met Office powiedziała, że start tygodnia będzie suchy, słoneczny i bardzo ciepły.

To jednak nie koniec niespodzianek – Wyspy mają mieć najcieplejszą końcówkę lata w historii. Sierpień, wrzesień i październik mają być wyjątkowo upalne w porównaniu do średnich temperatur w tym okresie. Sam sierpień zapowiada się niezwykle przyjemnie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24