Dorota Wellman ma dość Kościoła.

Hits: 491

–“O powołaniu komisji do zbadania spraw molestowania nic nie słychać. Tylko ofiary molestowania czują się tak, jakby ktoś napluł im w twarz. Już wiem, co jest największym problemem Kościoła w Polsce. Kościół” – pisze Dorota Wellman w najnowszym “Wysokich Obcasach”.

Dorota Wellman o “Tylko nie mów nikomu”

Po premierze filmu “Tylko nie mów nikomu” wiele osób publicznych domagało się zdecydowanej reakcji Kościoła. Dorota Wellman rozmowie z Wirtualną Polską podkreślała wówczas, że liczy na radykalne kroki.

“Oczekuje oddania się do dyspozycji papieża Franciszka oraz dymisji całego Episkopatu Polski. Podobnie jak to miało miejsce w Chile. Uważam, że to mogłoby spowodować prawdziwą odnowę Kościoła katolickiego w Polsce. Każde inne działanie jest pudrowaniem, które nie zmieni tej sytuacji” – mówiła prezenterka.

W najnowszym numerze “Wysokich Obcasów” przeczytać możemy krótki felieton Wellman. Gwiazda nie ukrywa, że po filmie Sekielskichnie zmieniło się kompletnie nic.

Dorota Wellman rozczarowana postawą Kościoła

“Tysiące artykułów, programy telewizyjne, debaty z ekspertami konferencje prasowe. O niczym innym nie mówiliśmy. Szok i niedowierzanie, choć przecież od dawna było wiadomo, że takie rzeczy się dzieją i są zamiatane pod dywan. Tak naprawdę wszyscy wiedzieliśmy. Życie toczy się dalej. Arcybiskup Gądecki mimo nakazu sądu nie oddaje prokuraturze dokumentów dotyczących księdza podejrzanego o czyny pedofilskie. Powołuje się na tajemnicę zawodową. Jest ponad prawem” – pisze prezenterka

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24