CitizenGO –Prawicowa organizacja usiłuje wpływać na wyniki wyborów w Europie

Hits: 75

–CitizenGO – antyaborcyjny ruch powiązany z rosyjskimi oligarchami, amerykańską alt-prawicą, europejskimi prawicowymi populistami i imperium Tadeusza Rydzyka próbuje wpływać na wyniki wyborów w Europie. W Hiszpanii po cichu wspiera partie Vox. To z jej przedstawicielami Jarosław Kaczyński rozmawiał o możliwej koalicji w Parlamencie Europejskim.

Jej działaczami w Polsce są Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, znana z antyaborcyjnych akcji i Paweł Woliński, były działacz antyaborcyjnej Fundacji Mamy i Taty. Korzekwa-Kaliszuk deklarowała w wywiadzie dla katolickiego „Małego Dziennika”: – CitizenGO powstało po to, aby połączyć ludzi na całym świecie i wspólnie zmieniać rzeczywistość. Petycje to jedynie narzędzie do tego, abyśmy łączyli nasze siły i wspólnie bronili dobrych wartości.

Ignacio Arsuaga, lider CitizenGo twierdzi, że jego organizacja zgłasza darczyńców do hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Kim są sponsorzy? Arsuaga twierdzi, że zgodnie z przepisami ochrony danych osobowych nie może tego zdradzić. – Wszystkie darowizny są legalne, a przeznaczenie naszych środków zawsze było legalne i publiczne – twierdzi Arsuaga.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24