Były poseł ujawnił akta Pawłowicz

Hits: 42204

–Krystyna Pawłowicz była członkinią Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. To komunistyczna młodzieżówka, która była de facto przybudówką PZPR. Posłanka PiS sprawowała funkcję sekretarza Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego UW.

KRYSTYNA PAWŁOWICZ – cudowne dziecko socjalizmu

Kolejny poseł PIS funkcyjnym członkiem SZSP, przybudówki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, następnie w roku 1979 przynależała do Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, organizacji działającej pod silną kontrolą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W przypadku poseł Pawłowicz występuje jeszcze inna ciekawa sprawa. Z akt paszportowych wynika, że na całe studia pani Krysia potrzebowała jedynie dwa lata (może błąd). Historia wydawania akt paszportowych kończy się na roku 1978, co oznacza, że o ile Kiszczak nie zniszczył dalszej części akt, a pani poseł jeździła po zagranicy, to może ujawnić się jeszcze wiele przykrych nowości. Z ewidencji typu PESEL wynika, że od 1976 r. Krysia Pawłowicz była już aplikantem Sadu Wojewódzkiego aplikantem sądu. Wojewódzkiego w Warszawie.
Raportnowaka.pl czekał na te akta pół roku.

Przypomnienia wymaga, że tatuś pani poseł był konfidentem UB oraz jak to wynika z akt z lat 40 – także NKWD. Był też ideologiem KW PZPR. W roku 1950 został skazany za przywłaszczenie z kasy UM w Gdanisku 50 tyś, zł za co otrzymał prawie dwa lata wiezienia. Przed odpowiedzialnością karna a uciekł do Wojcieszowa.

Kwerenda trwa.

Tata KP w agentem UB i NKWD

Opublikowany przez Zbigniew Nowak Czwartek, 10 stycznia 2019

Publikacja na podstawie prawa prasowego
Raportnowaka.pl
Wykorzystanie przez media wymaga podania źródła poprzez umieszczenie linku do publikacji na fb

Share

1 thought on “Były poseł ujawnił akta Pawłowicz

  1. PRECZ Z KOMUNA -to próba oczyszczenia z bolszewickiej przeszłosci-tych łap komunizmu nigdy nie wyczyszczą-a czemu sa wybierani-po prostu DOKANCZAJA DZIEŁO -SB,UB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24