BRYTYJSKA KRÓLOWA BENEFITÓW WYŁUDZIŁA POD NOSEM URZĘDNIKÓW PONAD 10 TYSIĘCY FUNTÓW! W UK NARZEKAJĄ NA POLAKÓW, ALE TO, CO ZROBIŁA TA KOBIETA… SZOK!

Hits: 32

–Jak podaje Daily Mail, Victoria Antill nabrała niejednego urzędnika na bajeczkę, jak ciężko jest chora i by przeżyć, potrzebuje ogromnej pomocy finansowej od państwa. Kobieta wyłudziła blisko 11 tysięcy funtów zasiłków, a w tym czasie sama pracowała w Straffordshire Chambers of Commerce na pełen etat jako… doradca do spraw przestępstw gospodarczych.

Wiadomo, że kobieta była dwukrotnie na misji w Iraku, dlatego też po powrocie do Wielkiej Brytanii nikt nie kwestionował jej prawa do pomocy od państwa. Brytyjce w 2013 roku przyznano prawo do pobierania benefitów z tytułu Disability Living Allowance, Employment Support Allowance i Housing Benefit ze względu na jej zły stan zdrowia – zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Jednak kilka lat później stan zdrowia i psychiki kobiety znacząco się poprawił. Dlatego zatrudniła się na stanowisku doradcy do spraw przestępstw gospodarczych w Straffordshire Chambers of Commerce. Kobieta ani myślała rezygnować z zasiłku i nie zgłosiła urzędnikom zmian, jakie zaszły w jej życiu.

Brytyjka poszła też o krok dalej i postanowiła wykorzystać swoją wojenną historię, by rząd przyznał jej zasiłek PIP – Personal Independence Payment. We wniosku Antill napisała, że cierpi na zespół stresu pourazowego, porażenie nerwu twarzowego, zaburzenia neurologiczne, lęki i depresję. W związku z tym otrzymała najwyższą kwotę zasiłku.

W końcu oszustwa Brytyjki ujrzały światło dzienne. Kobieta stanęła przed sądem i zaraz po pierwszej rozprawie udała się do pracy. Wyszło na jaw również, że Brytyjska wielokrotnie fałszowała orzeczenia lekarskie dotyczące jej stanu zdrowia.

 

„To bezczelna nieuczciwość” powiedział sędzia. Z kolei prokurator Omar Majid dodał: „Jak na ironię, ona pracowała na infolinii jako doradca do spraw przestępstw gospodarczych po 35 godzin w tygodniu w siedzibie policji w Staffordshire. Z relacji jej kolegów z pracy wnika, że kobieta jest normalną osobą, która nigdy nie miała trudności w poruszaniu się i która nie potrzebuje opieki”.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24