Andrzej Duda w telewizji Trwam -“Konstytucją jest bardzo ważna i ja zawsze bardzo pilnuje jej przepisów”

Hits: 791

— Słowa w telewizji Trwam które zostały wypowiedziane przez Prezydenta sporo odbiegają od tego co się dzieje w rzeczywistości w naszym kraju.

 

-“Zawsze przestrzegam konstytucji. Konstytucja jest ważna i ja zawsze bardzo pilnuję jej przepisów. Proszę ojca, proszę się nie martwić, jestem prawnikiem, swoje czynności mam zawsze przemyślane. A opozycja no cóż, zawsze będą tacy, którzy będą stawiali zarzuty” – przekonywał PAD w telewizji Tadeusza Rydzyka

Andrzej Duda dalej dodał :

“Będę apelował, by debata w polskim parlamencie rzeczywiście była na poziomie pod każdym względem – i merytorycznym, i również kultury traktowania drugiego człowieka, sposobu odnoszenia się do drugiego człowieka, gdy jest to dyskusja z adwersarzem z sali. Bardzo bym chciał, aby tak w polskim parlamencie było.

Widzieliśmy różne gorszące sytuacje w poprzedniej kadencji, różne były zachowania. Osobiście nie akceptuję czegoś takiego jak zachowanie totalne, a mieliśmy też do czynienia z takimi sytuacjami. Bo w parlamencie jest się po to, by działać twórczo – to rzecz najważniejsza. Jest to miejsce, gdzie powinna być wymiana argumentów, gdzie powinno się dyskutować o polskich sprawach i powinno się to czynić w taki sposób, by to miejsce było zachowywane jako godne. To wymaga godnych zachowań”.

 

Na temat zakazu aborcji powiedział :

 

“Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono w ogóle się nie zmieniło, cały czas jest takie samo. Brałem udział w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia – jestem zwolennikiem ochrony życia. Oczywiście, mam dzisiaj tę specyficzną rolę, jaką jest rola i służba Prezydenta Rzeczypospolitej, muszę patrzeć na państwo i społeczeństwo jako całość, bo to mój obowiązek. Natomiast mam – oczywiście – także swoje przekonania.

Jestem pewien, że wspieranie rodziny, wspieranie rozwoju dzieci, tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej są najważniejszymi zadaniami władz państwowych. Z tego punktu widzenia oczywiście ochrona życia jest jednym z bardzo ważnych elementów. Zawsze deklarowałem, że jeżeli trafi do mnie ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, z całą pewnością taką ustawę podpiszę – co do tego nie ma żadnych wątpliwości, nigdy tego nie ukrywałem”.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pol-News24